Po zakupie abonamentu w promocyjnej cenie przychodzi po roku moment na przedłużenie ale w znacznie wyższej cenie… Albo gdy nie wykorzystujesz wszystkich funkcji swojego abonamentu… Rozważ obniżenie wysokości ceny abonamentu!
Ceny abonamentów MyHeritage
Abonament, plan, konto, subskrypcja – to różne nazwy na określenie poziomu dostępu do funkcji/usług w serwisie MyHeritage. Z cenami możesz zapoznać się wchodząc na stronę główną serwisu, na samym dole strony, w stopce jest pozycja „Cennik”. Ważne – podane ceny są cenami netto, musisz do nich doliczyć dodatkowo 23% VAT.
Widać od razu, że dokonując po raz pierwszy zakupu mamy preferencyjną cenę. Jednak każde przedłużenie abonamentu będzie w wyższej cenie, już bez upustów. Tak, MyHeritage nie oferuje upustów przy przedłużeniach, nie obiecuje tego nikomu.
Chcesz zmian? Jest problem!
Z różnych względów możesz chcieć zmienić swój abonament, aby dostosować go do swoich aktualnych potrzeb. Mamy generalnie dwa przypadki:
- Przypadek 1 – chcę przedłużyć w tej samej opcji ale taniej.
- Przypadek 2 – chcę przedłużyć ale w niższej opcji, żeby było taniej.
Trzeci przypadek oczywisty to rezygnacja z płatnego abonamentu.
Na czym polega problem? Otóż w pierwszym przypadku, gdy już mamy płatne konto, w cenniku nie ma opcji zniżki. Chcąc dokonać przedłużenia musisz zaakceptować podaną pełną kwotę plus podatek VAT. Standardowo nie ma nawet wzmianki, sugestii o możliwości jakichkolwiek obniżek. W drugim przypadku jest jeszcze gorzej – możesz zobaczyć jedynie opcję przedłużenia obecnego abonamentu bez możliwości zmiany na inny, tańszy. Jest za to opcja „Rozszerz abonament” ale pozwala tylko na nabycie wyższej, droższej opcji. Frustrujące…
Promocje, upusty, rabaty…
MyHeritage oferuje różne promocje, ale nie są one z góry obiecane (poza promocją przy pierwszym zakupie).
Są promocje ogólne, masowe „dla każdego”, zwykle okresowe. Najczęściej pojawiają się pod koniec lub na początku roku, w okresie okołoświątecznym Bożego Narodzenia, gdy występują intensywniejsze kontakty rodzinne i ludzie są bardziej podatni na zakupy związane z rodziną.
Są też promocje indywidualne, dla danego użytkownika. MyHeritage analizuje całą historię danego konta, między innymi:
- rodzaj konta,
- historia konta (czy przejęte z moikrewni.pl, bliscy.pl czy nowe),
- historia płatności,
- okres ważności karty kredytowej,
- jaki jest wiek konta,
- jaka jest ilość danych,
- jakie są interakcje z innymi użytkownikami,
- jak często dane są aktualizowane,
- jak często użytkownik loguje się.
Nie znamy dokładnie zasad jakimi kieruje się MyHeritage oraz co i w jaki sposób bierze pod uwagę. MyHeritage próbuje odgadnąć, czy użytkownik bezpłatnego konta będzie skłonny przedłużyć obecny abonament lub kupić abonament w obniżonej cenie i MyHeritage potrafi dać duży upust od regularnej ceny, indywidualny.
Podobnie jest z użytkownikami kont płatnych, którzy zrezygnowali z subskrypcji. Gdy MyHeritage widzi, że konto jest porzucone może zostawić użytkownika w spokoju. Gdy widzi, że użytkownik jest aktywny po rezygnacji z abonamentu, po jakimś czasie może zaproponować indywidualną, dużą zniżkę. Czy, kiedy i ile – nie wiadomo. Nie ma żadnych gwarancji na uzyskanie upustu. Ale można spróbować „przetrzymać” MyHeritage i skłonić do zaproponowania upustu.
Jak uzyskać rabat?
Wariant 1 – chcemy kontynuować w ramach naszego dotychczasowego zarejestrowanego konta
Pewności co do uzyskania rabatu dla naszego obecnego konta nie ma, ale jest szansa. Po prostu – próbujemy „przetrzymać” MyHeritage.
Czyli przed zakończeniem abonamentu synchronizujemy wszystkie drzewa z programem Family Tree Builder na komputerze i w programie wyłączamy synchronizację. Mamy w programie wszystkie dane bez limitu osób. I spokojnie sobie działamy na programie czekając na ofertę, co jakiś czas wchodząc na swoje konto w serwisie (jego funkcję zostaną mocno ograniczone). Może udać się uzyskać rabat, co najmniej do poziomu dla pierwszego zakupu a nie dla droższej kontynuacji. Cała operacja jest opisana szczegółowo w poradniku MyHeritage – Jak zakończyć subskrypcję bez utraty danych zachowując drzewo w Internecie? – Porada #6. Gdy uda się uzyskać rabat to po uzyskaniu abonamentu wystarczy włączyć synchronizację w programie i wszystkie dane w serwisie zostaną automatycznie uaktualnione z programu.
Wariant 2 – zakładamy nowe konto
W tym przypadku uzyskamy rabat w sposób gwarantowany i możemy uzyskiwać go co roku. Twoje działanie polegać będzie na tym, że założysz sobie nowe konto na inny adres email i skorzystasz z preferencyjnej ceny dla nowych użytkowników. Po zarejestrowaniu nowego konta w serwisie możesz albo z upustem kupić dotychczasowy abonament albo też możesz z upustem kupić inny, niższy lub wyższy, abonament.
Jak poprawnie dokonać rejestracji aby uzyskać wszystkie funkcje przeczytasz w poradniku MyHeritage – Poprawna rejestracja – Porada #2.
Nie ma problemu z danymi. Możesz albo odtworzyć drzewo z kopii w pliku GEDCOM albo też możesz skopiować/przyłączyć całe swoje drzewo z pierwszego konta. Wykonywanie kopii drzewa do pliku GEDCOM jest opisane w poradniku MyHeritage – Jak wykonać pełną kopię danych? – Porada #7. Z wykonaniem kopii nie czekaj do ostatniej chwili, zrób ją miesiąc wcześniej aby mieć pewność, że opanowałeś tę czynność.
Co dalej?
W tej chwili zapraszam do dołączenia do grupy „Genealodzy PL MyHeritage” na Facebooku aby wspólnie rozwijać nasze drzewa genealogiczne – kliknij!
Jeżeli masz uwagi, chcesz coś dodać lub poprawić, masz swoje doświadczenia które mogą pomóc innym – napisz!
Czytaj wcześniejsze:
Porada #1 Dlaczego warto wybrać MyHeritage
Porada #2 Poprawna rejestracja
Porada #3 Przywracanie funkcji „Family book”
Porada #4 Jak zostać znalezionym
Porada #5 Jak znajdować bezpłatnie w płatnych serwisach
Porada #6 Jak zakończyć subskrypcję bez utraty danych
Porada #7 Jak wykonać pełną kopię danych
Porada #8 Jak znajdować osoby we własnym drzewie
Następne:
Porada #10 Strategia rozwoju drzewa genealogicznego
Porada #11 Kolejność osób w związkach