wykaz nazwisk

Dla ułatwienia dotarcia do informacji o poszukiwanych nazwiskach zamieszczone tutaj indeksy nazwisk pozwalają szybko stwierdzić, czy dane nazwiska występują w różnych materiałach zbiorowych takich jak słowniki, herbarze, spisy, nobilitacje i inne. Dzięki indeksom łatwo stwierdzisz czy w Twoim przypadku zakup danych pozycji jest uzasadniony.

WYkazy nazwisk przedstawiają listy nazwisk nie tylko w herbarzach ale również w opracowaniach miejscowości w których prezentują listę mieszkańców, ale również w wielu innych materiałach zbiorczych, jak np. nekrologi.

Kierunek poszukiwań

Szereg publikacji których indeksy nazwisk prezentujemy, zawiera również informacje geograficzne. Dzięki temu możesz ukierunkować swoje poszukiwania na dany obszar.

Sprawdź przed zakupem, przeglądaj

Wiele istotnych publikacji jest dostępnych bezpłatnie w internecie na stronach bibliotek cyfrowych. Wadą tego rozwiązania jest to, że dzieła te nie posiadają najczęściej spisów nazwisk, indeksów pozwalających łatwo sprawdzić, czy dane nazwisko w nich występuje. Oznacza to konieczność wielogodzinnego przeglądania bibliotek cyfrowych aby tylko stwierdzić, czy poszukiwane nazwisko tam występuje. Dlatego przeglądnięcie indeksów osobowych, wykazów nazwisk jest znakomitym ułatwieniem i oszczędza wiele czasu.

Sprawdź zbiocze indeksy nazwisk dostępne w portalu: wykazy nazwisk