szukajwarchiwach

Szukajwarchiwach.pl to rozwijany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe serwis internetowy, na którym prezentowane są skany i opisy materiałów archiwalnych zgromadzonych w polskich archiwach. Pomysłodawcą i twórcą serwisu jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Szukajwarchiwach.pl

Pierwsza wersja ukazała się w 2009 roku i od tamtej pory wciąż udoskonalamy serwis, żeby spełniał Wasze oczekiwania. Z serwisu Szukajwarchiwach.pl korzystają genealodzy, studenci, uczniowie, nauczyciele, pracownicy naukowi oraz wszystkie inne osoby zainteresowane zasobami polskich archiwów. W 2018 roku z serwisu skorzystało ponad 100 tys. użytkowników, a liczba odsłon to aż 3,2 mln.

Szukaj w Archiwach to serwis, którego celem jest udostępnienie w internecie opisów materiałów archiwalnych z archiwów państwowych i innych instytucji. Większość z nich prezentujemy wraz ze skanami. Dzięki temu możesz korzystać z wielu zbiorów bez wychodzenia z domu. Dostęp jest całkowicie otwarty – nie wymaga logowania i jest bezpłatny.

Zasoby

Łączna liczba skanów, które obecnie znajdują się w serwisie to 32 363 853. Prezentowane są tylko te archiwalia, które mogą być udostępnione w internecie.