archiwum eissa

Domowe archiwum

Bezpłatny punkt konsultacyjny uruchamia Archiwum Państwowe w Kaliszu. Kompetentny pracownik placówki wyjaśni i pokaże zainteresowanym, jak samodzielnie – w warunkach domowych – bezpiecznie przechowywać archiwalia i przeprowadzać drobne prace konserwatorskie na dokumentach i fotografiach. To część ogólnopolskiej akcji „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.

Punkt konsultacyjny

Archiwum Państwowe w Kaliszu uruchamia punkt konsultacyjny. – Jeśli są państwo w posiadaniu archiwaliów, których stan fizyczny pozostawia nieco do życzenia, wystarczy umówić się i przyjść z własnymi zbiorami do naszej siedziby. W ramach indywidualnych spotkań uczestnicy odbędą warsztaty praktyczne w naszej pracowni konserwatorskiej z użyciem profesjonalnych materiałów oraz technik zabezpieczania i konserwacji. Otrzymają także próbki różnego rodzaju materiałów konserwatorskich: bezkwasowe teczki, koperty, koszulki do zdjęć itp.- zachęca Grażyna Schlender, dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu.

Warsztaty

Punkt będzie czynny:  9 i 23 sierpnia, 6 i 20 września 4 i 18 października oraz 8 i 22 listopada 2019 r. od godziny 8.00 do 12.00. Wcześniej należy umówić się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę z Anetą Burchard (tel. 62 767 10 22 w. 87).

W przypadku większych, zorganizowanych grup (ok. 10 osób) będzie możliwość ustalenia indywidualnego terminu warsztatów.

Udostępnij swoje dokumenty

Archiwum ma nadzieję na pozyskanie od uczestników projektu unikalnych i ciekawych dokumentów, zawłaszcza dotyczących odzyskania niepodległości i odbudowy państwa polskiego w latach 1918-1939 (np. powstania i rozwoju policji państwowej), w postaci oryginałów lub kopii cyfrowych wykonanych przez Archiwum na profesjonalnym sprzęcie, celem ich zabezpieczenia i szerokiego udostępniania. W tej sprawie należy kontaktować się z kierownikiem Oddziału I Grzegorzem Walisiem (tel. 62 767 10 22 w. 84; gwalis@archiwum.kalisz.pl).

MIK