wspólnota sant egidio

Zastanawiacie się jak dobrze przeżyć wakacje? Spędźcie je nie tylko dla siebie! I pomóżcie nam zabrać na wakacje tych, którzy na nie nie wyjeżdżają!

Odsłona pierwsza: WEEKEND W CZERWIŃSKU
Każdy z nas wie, że kiedyś trzeba odpocząć. Także wtedy, gdy codzienność jest tak trudna, jak w przypadku osób bezdomnych. Jedziemy więc razem za miasto! Będą gry, zabawy, sport i podchody w lesie, będzie wieczorne kino i długie rozmowy przy ognisku, będzie wspólna Msza św. i tak zwyczajne-niezwyczajne rzeczy jak łóżko, prysznic, dobry obiad. I my, razem. W zeszłym roku spróbowaliśmy i wierzcie lub nie: były to najlepsze wakacje ever.

Odsłona druga: REJS DO SEROCKA
Wsiądziemy razem na statek, popłyniemy Wisłą, pogramy w planszówki na pokładzie, pośpiewamy szanty i warszawskie szlagiery. Potem zwiedzimy miasto i wrócimy – silniejsi, radośniejsi, przekonani, że razem można pokonać największe fale.

Odsłona trzecia: PIKNIK POKOLEŃ
Dla naszych najstarszych przyjaciół, których odwiedzamy każdej niedzieli w Domu Pomocy Społecznej na Solcu, dzień spędzony za miastem to wytchnienie od samotności. Co planujemy? Turnieje, zagadki, malowanie i klejenie, wspólne biesiadowanie, smakowanie ciast, lemoniad i letnich owoców a także wspólną Eucharystię. Kto wie, może i w tym roku nasi syryjscy przyjaciele porwą do tańca nawet tych, co spędzają całe dni na wózkach? Będą także nasze dzieci, będą nasi rodzice, będziemy my: będzie prawdziwy Piknik Pokoleń!

Podobają Wam się te pomysły? Pomóżcie nam je urzeczywistnić!

Można to zrobić dokładając swoją cegiełkę, by sfinansować czyjś nocleg, obiad czy miejsce na statku:
Fundacja Sant’Egidio Polska
43 1750 0012 0000 0000 3519 5197
z dopiskiem „Wakacje z ubogimi”

lub dołączając do nas w tej przygodzie 🙂
zgłoszenia na santegidio.waw@gmail.com

Dziękujemy!
Wspólnota Sant’Egidio Warszawa